Green Card Çekilişi Nasıl Kazanılır?

Green Card Çekilişi Nasıl Kazanılır?

Green Card çekilişi konusunda katılım sağlamak istediğinizde bu işin biraz da şanla ilgili olduğunu bilmelisiniz.

Green Card Çekilişi resmi olarak Göçmen Vizesi olarak bilinen yeşil kart çekilişi, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamanız ve çalışmanız için size yeşil kart alma fırsatı veren bir programdır. Bu projenin amacı, son beş yılda göçmen sayısı az olan ülkelerden adaylar seçerek ABD’ye göç etmek isteyen nüfusu çeşitlendirmektir. Bu şekilde geniş bir kültürel çeşitliliği korumak mümkündür.

Amerika Birleşik Devletleri çok sayıda kültürden oluşan bir ülke olduğundan, piyango programı kabul aşamasında ayrımcılık olasılığını sınırlar.

Green Card Kazanma Şartları Nelerdir?

Green Card çekilişine katılmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak ve çalışmak için iki temel gereksinim vardır. Birincisi, program tarafından katılımına izin verilen bir ülkenin parçası olmaktır. Başvuru sahibinin uyruğundan farklı ise, eşin veya anne-babanın uyruğu ile başvuru yapılabilir. İkinci şart, zorunlu okul döngüsünü bitirmiş veya lise döngüsünü bitirmiş olmaktır. Alternatif olarak, iki yıllık deneyimin gerekli olduğu bir işyerinde en az iki yıllık deneyime sahip olduğunuzu kanıtlamanız durumunda başvurabilirsiniz. Bu şartlarınız yoksa EB 5 yatırımcı vizesi başvurabilirsiniz.

Green Card Çekilişi Alternatifleri

Piyango yılda bir kez yapılır ve kayıt tamamen çevrimiçidir ve 55.000 yeşil kart mevcuttur. Kayıtlar her yıl Ekim’den Kasım’a kadar açılır. Takip eden yıl boyunca, genellikle Mayıs ayında, kazananlarının sonuçları muhtemelen mevcut yeşil kartlardan birini almak için ortaya çıkar. Önceki 5 yılda 50.000’den fazla insan gönderen ülkeler her yıl hariç tutuluyor. Örneğin. Çin, Kanada, Meksika, İngiliz vatandaşları vb. katılamaz.

E2 vizesi nedir ya da EB5 vize şartları konusunda detaylı bilgi almak istediğinizde de kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Başvurusu Nedir?

İngiltere Vize Başvurusu Nedir?

İzmir İş Güvenliği Uzmanın Seçilmesi

İzmir İş Güvenliği Uzmanın Seçilmesi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir